Tiek ciberžolės, tiek iš jų išgaunamas kurkuminas detaliai ištirti. O tyrimai patvirtino, kad specifiniai ciberžolėse aptinkami cheminiai junginiai iš tiesų geba naikinti įvairaus aktyvumo vėžines ląsteles, kitaip tariant, įvairias vėžinių ląstelių linijas. Literatūros apie ciberžolių naudą  gausu, atlikus beveik 600 mokslinių tyrimų nustatytas šių augalų teigiamas poveikis sveikatai.  Stebina ir nuvilia tai, kad tokia daugybė onkologinių ligonių, kuriems reikalingas saugus, veiksmingas ir nebrangus gydymas, nėra informuoti apie ciberžolių naudą.
Naujausias ciberžolių savybių tyrimas atskleidė, kaip šis augalinis ekstraktas padeda įveikti kamienines vėžio ląsteles:
Reguliuoja kamieninių vėžio ląstelių savaiminį atsinaujinimą. Įrodyta, jog ciberžolės (ne)tiesioginiu būdu daro įtaką trims kamieninių vėžio ląstelių dauginimosi mechanizmams. Pirmiausia šiuose augaluose esančios veikliosios medžiagos veikia vėžinių ląstelių baltymų struktūrą ir sutrikdo jų genetinėje medžiagoje užkoduotą piktybėjimą lemiančią informaciją. Taip pat ši medžiaga daro įtaką vėžinių ląstelių paviršiaus receptoriams: juos slopina ir neleidžia ląstelėms sąveikauti tarpusavyje. Iš viso pateikta 12 būdų, kaip, mokslininkų žiniomis, ciberžolių ekstraktas slopina kamieninių vėžio ląstelių savaiminį atsinaujinimą.
Neleidžia formuotis naujoms vėžinėms ląstelėms. Nustatyta, jog ciberžolių ekstraktas keičia kamieninių vėžio ląstelių mikro RNR, o tai stipriai slopina naviko formavimąsi. Pasirodo, specialiai paveiktas ląstelių mirko RNR savotiškai išjungia vėžinės ląstelės genus ir stabdo jų koduojamų baltymų sintezę. Tai svarbu, nes būtent šiose trumpose genų grandinėlėse slypi kodas, kuris lemia, ar piktybinės ląstelės dauginsis, ar sunyks.
Tiesiogiai naikina vėžines ląsteles. Kurkuminas pasižymi gebėjimu atskirti sveikas ląsteles nuo vėžinių ir šias paveikti. Tad puikiai sąveikauja su chemoterapijoje naudojamais vaistais ir gali sumažinti žalingą šių cheminių medžiagų poveikį sveikoms organizmo ląstelėms.
Mokslininkai, įvertinę visus su kurkuminu (išgaunamu iš ciberžolių) atliktus tyrimus ir jo realų poveikį gydant vėžį, padarė išvadą, jog tai saugi ir gerai sveikų organizmų ląstelių toleruojama medžiaga. Specialistai taip pat pabrėžia, kad ciberžolių ekstraktas jau tūkstančius metų naudojamas natūraliojoje medicinoje įvairiems negalavimams gydyti. O atliekant daugelį klinikinių tyrimų nenustatyta jokio žalingo šalutinio toksinio poveikio. Mokslininkai, apibendrinami ciberžolių ekstrakto tyrimus ir jo reikšmę vėžio gydymui, pastebi, kad šis ekstraktas ir jo modifikuotos formos (ciberžolių ekstrakto analogai ir susintetintos šio ekstrakto nanodalelės) iš tiesų aktyviai slopina net kelias kamieninių vėžio ląstelių rūšis. Šis poveikis pastebėtas tiek atskirai tiriant ląstelių kultūras, tiek atliekant eksperimentus su pelėmis. Poveikis patvirtintas tiriant gliomos, krūties, storosios žarnos, kasos ir stemplės vėžio kamienines ląsteles.
ĮDOMU
Dažinė ciberžolė (lot. Curcuma longa) – natūraliai Pietų Azijos tropinėse srityse augantis augalas, daugiausia žinomas kaip prieskonis, vaistinis augalas ir maisto dažiklis. Dažniausiai ciberžolė vartojama miltelių pavidalu, kurie išgaunami išvirus, išdžiovinus ir sumalus ciberžolės šakniastiebį.
Ciberžolių milteliai naudojami kario mišiniuose, kurie itin paplitę pietiniuose Indijos regionuose. Įdomu, jog būtent čia nustatytas vienas žemiausių Alzheimerio ligos paplitimo lygių pasaulyje. Pasirodo, kario mišiniai pasižymi puikiu uždegimą slopinančiu poveikiu. Jų vartojimas gali sumažinti sąnarių skausmą, riziką susirgti onkologinėmis ligomis, taip pat padėti išvengti atminties silpnėjimo.
Ciberžolių milteliai labai naudingi smegenims. Tyrimai rodo, jog būtent ciberžolė padeda palaikyti sveiką smegenų veiklą. Tačiau norint pajusti realų poveikį tektų kasdien pusryčiams, pietums ir vakarienei valgyti gausiai šiuo prieskoniu gardintus patiekalus, mat ciberžolės veikliosios medžiagos kurkuminoidai įsisavinami prastai. Žarnyno sienelės paprastai atstumia riebaluose tirpias ciberžolės molekules.
Ciberžolių ekstraktas pasižymi antioksidaciniu poveikiu. Vartojant nuolat padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus, kurie laikomi ne tik daugelio ligų, bet ir spartaus organizmo senėjimo priežastimi.
Visą straipsnį skaitykite: