Vitaminai specifinėms problemoms spręsti
Bendram organizmo stiprinimui, atsparumo ligoms didinimui ir įprastos mitybos koregavimui būtina naudoti standartinius vitaminų kompleksus . Tačiau, jei yra tam tikrų sveikatos problemų, rekomenduojama vartoti tikslinius vitaminus, nes būtent tam tikrų elementų trūkumas gali sukelti tam tikrų ligų vystymąsi.
Vitaminai raumenų ir kaulų sistemos funkcijoms gerinti
Artritas, artrozė, osteoporozė, osteochondrozė ir kitos raumenų ir kaulų sistemos ligos, kaip taisyklė, labiausiai rūpi vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau šiandien, deja, jie tapo daug „jaunesni“. Gydytojai nurodo dvi pagrindines priežastis – hipodinamiją ir netinkamą mitybą. Jei pirmoji problema pašalinama sportuojant, tai antroji gali būti išspręsta vartojant specialius papildus, kurių sudėtyje yra junginių, atsakingų už kaulų stiprumą, intraartikulinio skysčio gamybą, raiščių elastingumą.
Pagrindiniai elementai, gerinantys sąnarių ir kremzlių funkcinę būklę, yra gliukozaminas ir chondroitinas. Judėjimo organų veiklai įtakos turi ir hialurono rūgštis bei kolagenas, kurių kiekis organizme su amžiumi mažėja. Svarbus elementas yra vitaminas K, kuris yra paruoštų vitaminų ir mineralų kompleksų, skirtų sąnariams, raiščiams, sausgyslėms ir jungiamiesiems audiniams, dalis.
Geriausi vitaminai smegenims
Norint suaktyvinti smegenų veiklą po insulto, padidinti protinius gebėjimus esant dideliems treniruočių krūviams, pavyzdžiui, mokiniams užsiėmimo metu, gerinti atmintį, rekomenduojama vartoti vitaminus, kuriuose yra lecitino, Omega-3 riebalų rūgščių, alfa-lipoinės rūgšties, bioflavonoidų, taip pat glicinas ir L-teaninas. Ginkgo biloba taip pat padės pagerinti smegenų kraujotaką. Šis augalas nuo seno žinomas kaip „smegenų vaistas“, nes padeda pagerinti pažinimo funkcijas ir protinę veiklą.
Sulėtinti senėjimą, stiprinti kūną, pagerinti išvaizdą
Po mėnuliu niekas netrunka amžinai, tačiau prie senatvės galima prieiti įvairiai: skristi ten šuoliais arba judėti lėtai, išlaikant gražią išvaizdą, puikią fizinę formą ir energiją iki senatvės. Mityba čia vaidina svarbų vaidmenį.
Po 45 metų organizme įvyksta rimtų pokyčių, įskaitant ir hormoninius. Norint atkurti norimą hormonų pusiausvyrą ir taip pristabdyti išorinį bei vidinį senėjimą, galima naudoti anti-Age kompleksus, į kuriuos įeina nakvišų ekstraktas, angelijos šaknis, spirulina, izoflavonai, folio rūgštis. O norint sustiprinti organizmo apsaugą, šalinti laisvuosius radikalus ir didinti imunitetą, verta vartoti OMEGA 3-6-9 kompleksus, žuvų taukus ir česnakų aliejų, preparatus su ežiuolė ir alijošiumi.
Odos elastingumui ir švytėjimui, plaukų tankumui ir spindesiui, stipriems nagams bet kokio amžiaus, visos naudingos Omega riebalų rūgščių, taip pat amino rūgščių (L-cisteino, L-prolino, L-metionino), keramidų, Atsakingas kolagenas, hialurono ir pantoteno rūgštys, kofermentas Q10, spirulina. Šių junginių vartojimas atskirai arba kartu padės išlikti patraukliam, nepaisant pase esančio numerio.