Kofermentas Q10 yra unikalus elementas, kuris yra beveik kiekvienoje kūno ląstelėje. Šis mikroelementas pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, saugo ląsteles nuo oksidacinio streso ir nuo laisvųjų radikalų, virusų ir bakterijų poveikio.
Jaunas organizmas gamina pakankamą kiekį kofermento Q10. Su amžiumi šio kofermento gamyba prastėja ir tai neigiamai veikia organizmo sveikatą. Be to, kofermento trūkumas gali atsirasti žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip širdies liga, vėžys, Parkinsono liga, diabetas, ŽIV / AIDS ir raumenų distrofija. Specialių papildų, turinčių šio mikroelemento, vartojimas padės užpildyti kofermento trūkumą, ypač svarbu vartoti vyresnio amžiaus žmonėms skirtus maisto papildus, kuriuose yra ubikinono.
Kofermento Q10 privalumai 
Įtakoja širdies darbą.

Visaverčiam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui reikalingas didelis kiekis energijos, jei jos nepakaks, sutriks širdies veikla, o tai gali sukelti rimtų širdies ligų. Kofermentas Q10 vaidina svarbų vaidmenį kuriant energiją miokardo ląstelėse. Neleidžia vystytis tokioms širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms kaip: išemija, širdies nepakankamumas, arterinė hipertenzija, aritmija, aterosklerozė, endokarditas.

Apsaugo nuo traukulių, spazmų, skausmo sindromo.

Stiprina raumeninį audinį, atkuria jėgas ir energiją po fizinio krūvio. Dauguma sportininkų vartoja kofermentą, kad treniruotės būtų vaisingesnės ir veiksmingesnės. Kofermentas taip pat pagerina kitų maisto papildų įsisavinimą.

Tai galingas antioksidantas.Neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurių didelė koncentracija gali pakenkti organizmui.

Padeda smegenims dirbti.

Optimalus kofermento kiekis organizme lėtina smegenų ląstelių senėjimo procesus ir užtikrina tinkamą jų funkcionavimą. 

Palaiko imuninę sistemą.

Kofermentas prisotina ląsteles energija, kad palaikytų imuninę sistemą, padeda organizmui susidoroti su infekcijų ir bakterijų atakomis, taip pat pagerina ląstelių deguonies pasisavinimo procesą.

Pagerina burnos ertmės būklę.

Sumažina dantenų kišenių gylį, pašalina patinimą, kraujavimą, skausmą. Veikia kaip burnos ertmės ligų, tokių kaip: stomatitas, gingivitas, periodontitas, profilaktika.

Taip pat nepamirškite, kad kofermentas Q10 turi atskirą naudą vyrams ir moterims.

Vyrams normalizuoja cholesterolio kiekį, stiprina kraujagysles, apsaugo nuo raumenų skausmo, tonizuoja ir didina ištvermę.

Visa tai padeda moterims sulėtinti senėjimo procesus, išlaikyti odą elastingą ir elastingą kuo ilgiau. Išlygina odos atspalvį, reguliuoja riebalinių liaukų veiklą ir skatina greitesnį pažeidimų gijimą. Nėštumą planuojančioms moterims pravers dar vienas kofermentas, kuris gerina reprodukcinės sistemos veiklą.

Naudojimo instrukcijos: paros norma, priėmimo laikas, indikacijos
Kad kofermento naudojimas būtų veiksmingas ir naudingas, jį reikia vartoti pagal instrukcijose pateiktas instrukcijas. Gydytojai rekomenduoja pradėti vartoti CoQ10 nuo 30-35 metų, tačiau gali būti atvejų, kai jį galima pradėti vartoti anksčiau:

stiprus psichinis stresas;
širdies ir kraujagyslių sistemos, plaučių, burnos ertmės ligos;
susilpnėjęs imunitetas;
raumenų distrofija;
stiprus ir dažnas galvos skausmas;
nutukimas.
Vaikams nuo 14 metų kofermentą Q10 taip pat leidžiama vartoti mažesnėmis dozėmis nei suaugusiesiems.

Kofermento Q10 vartojimo kursas yra ne ilgesnis kaip du mėnesiai. Dienos norma yra 100-300 mg, tačiau svarbu atsiminti, kad didžiausias leistinas papildo kiekis yra 500 mg per dieną. Tabletes galima padalyti į dvi dozes arba gerti vieną kartą. Gydytojas kiekvienam individualiai nustato normą, atsižvelgdamas į sveikatos būklę ir norimą rezultatą.

Kofermentą Q10 geriausia vartoti ryte ir po pietų. Negerkite kofermento tablečių vakare ir ypač prieš miegą, tai provokuoja energijos gamybą ir taip gali sutrikdyti miegą. 

Kofermento Q10 vartojimo šalutinis poveikis ir kontraindikacijos
Retais atvejais gali pasireikšti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, galvos skausmas, nemiga, pykinimas, bėrimas.

Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims patariama nevartoti kofermento Q10 papildų, nes jo poveikis pieno kokybei netirtas. Diabetikai ir žmonės, vartojantys cholesterolio kiekį mažinančius vaistus, prieš vartodami turėtų pasitarti su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Kofermento Q10 vartojimo kontraindikacijos yra padidėjęs jautrumas ubikinonui, taip pat pagalbiniams komponentams ir vaisto perdozavimas.

Perdozavimas gali pasireikšti tokiais simptomais:

Virškinimo trakto sutrikimas
Galvos skausmas ar galvos svaigimas
Vėmimas, pykinimas
Miego sutrikimai
Kardiopalmusas
Padidėjęs jaudrumas
Perdozavus ubikinono, pakanka jo nebevartoti, o pats perteklius iš organizmo pasišalins kartu su šlapimu.